Spektrum Činností

 

Centrum kontaktních sportů chce navázat na slavnou boxerskou tradici Žižkova

Praha 3 po komplexní rekonstrukci slavnostně převzala Centrum kontaktních sportů, které sídlí v těsném sousedství radnice na Havlíčkov náměstí. Více než 14timilionovou investicí zde městská část během osmi měsíců proměnila zchátralou boxerskou tělocvičnu ve špičkové moderní tréninkové centrum. Městská část tak chce obnovit slavnou rohovnickou tradici Žižkova. Své zázemí zde bude mít mimo jiné i boxerská škola rómské legendy, trenéra Stanislava Tišera, centrum však bude sloužit také jako zázemí pro kickbox a thajský box.

"Podpora radnice má více důvodů. Za prvé si myslíme, že box na Žižkov patří. Je to tradiční sport, který je s naší čtvrtí neodmyslitelně spojen jako fotbalová Viktorka. Za druhé jsme si prakticky ověřili, že je to mezi ohroženou mládeží jeden z nejúčinnějších způsobů prevence proti drogám a kriminalitě," uvedl radní Pavel Hurda.

Spolupráce mezi radnicí a Box clubem Žižkov trvá již několik let. Radnice granty na práci s problematickou mládeží podporuje sportovní oddíl Československé boxerské legendy Stanislava Tišera. Městská část také významně podporuje dnes již jeden z nejprestižnejších tuzemských turnajů v amatérském boxu, který každoročně probíhá v hotelu Olšanka - Turnaj o pohár města Žižkova.

Dvoupodlažní tréninkové centrum má podobu „továrny na boxery“. Jeho interiér připomíná industriální architekturu v období první republiky, čímž odkazuje na slavné období československého boxu v éře takových legend, jako byl první profesionální boxer Vilda Jakš nebo olympijský vítěz z londýnských her v roce 1948 Julius Torma.

Dnešního slavnostního předání Centra kontaktních sportů se mimo jiných zúčastnili také stříbrný medailista Olympijských her v Sydney 2000 Rudolf Kraj, prezdívaný „Rudy Mlátička“ a bývalý trojnásobný mistr světa v kickboxu a dnes již profesionální boxer Luboš „pitbull“ Šuda, který se letos stal šampiónem Evropské unie (EBU-EU) v polotěžké váze.

Nadační fond pro podporu a rozvoj občanské společnosti v Evropské unii, Havlíčkovo náměstí 746/11. IC: 28494172 Odpovědné osoby : PhDr. Jiří Janoušek; PhDr. Jaroslav Čermák www.nafprospraha3.cz

Petr Horn (Trenér)

absolvent FTVS UK odborný asistent na ÚTV 2. a 3. LF UK . specialista na posilování, tvarování těla, vyrovnávání svalových dysbalancí, kompenzační a vyrovnávací cvičení,kondiční přípravu.